Offline

Ústí plánuje nákup desítek bytů v ghettu. Neslušným neobnovíme smlouvu, avizuje.

Město Litvínov zvažuje stavbu nových bytů ve dvou lokalitách: louka u sběrného dvora v Hamru a prostor v Šiškově ulici. Cílem je reagovat na rostoucí poptávku po bydlení a zvýšit atraktivitu města. Jedním z plánů je také zahrnutí občanské vybavenosti a dopravní dostupnosti. Výstavba by mohla začít do dvou let.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Zámek Milešov na prodej. Kraj hledá nového majitele!

V Ústeckém kraji bylo rozhodnuto přemístit klienty domova pro seniory kvůli nevyhovujícím podmínkám do jiných zařízení s lepší péčí. Domov v Milešově bude dražen s vyvolávací cenou 99 milionů korun. Zatím však nikdo neprokázal zájem. Kraj hledá nového vlastníka, který zámek obnoví a využije.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Zahrádkáři v Ústí protestují proti ukončení nájmů

Majitelé zahrádek v Ústí nad Labem čelí potížím kvůli rozhodnutí města ukončit jejich nájemní smlouvy kvůli nelegálním stavbám v záplavové zóně. Zahrádkáři protestují, argumentují neexistencí záplav a obávají se přeměny lokality v rejdiště narkomanů a bezdomovců.

Blog
Před 4 týdny
REGIONUSTI.CZ

Soud s Lobotkou obviněným z požáru v Českém Švýcarsku pokračuje

Soud s Jiřím Lobotkou obviněným ze zapálení požáru v Českém Švýcarsku v roce 2022 bude pokračovat až na konci května. Soud požádal o psychiatrický posudek, protože Lobotka při řízení působil zmateně.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Teplárna Komonšany chce spálit až 150 000 tun odpadu

Teplárna Komonšany plánuje spálit až 150 000 tun odpadu ročně z Ústeckého kraje, a tím snížit spotřebu fosilních paliv. Toto ušetří až 120 tisíc tun hnědého uhlí ročně a vyrobí až 600 terajoulů tepla a 60 gigawatthodin elektřiny pro Most a Litvínov.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Od začátku roku poklesla výstavba bytových projektů

Český stavební sektor zažil v prvním čtvrtletí 2024 pokles produkce o 4%. Pozemní stavitelství pokleslo o 7,4% a snížil se počet nových bytových projektů o 15,1%. Tato situace je způsobena nerovnováhou na trhu a válkou na Ukrajině, která zvyšuje ceny materiálů a snižuje počet pracovníků.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Obnovena synagoga v Budyni nad Ohří za 24 milionů

Synagoga v Budyni nad Ohří prošla 24 milionů korun stálou obnovou s podporou Norských fondů. Kulturní památka, zakoupená městem v roce 2008, nyní slouží jako místo pro různé kulturní akce včetně komorních koncertů, přednášek a výstav.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Centrum pro bezdomovce Trnovanech vyvolalo vlnu peticí

Město Teplice plánuje vytvořit centrum pro bezdomovce v čtvrti Trnovany, což vyvolalo lokální nesouhlas a peticí. Rezidenti tvrdí, že zařízení může narušit bezpečnost jejich okolí a oblasti, které jsou již často postiženy kriminalitou.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Co bude s ruinou hotelu Máj?

Primátor Ústí nad Labem, Petr Nedvědický, hledá řešení pro problémové objekty a pozemky, na nichž město vynakládá významné sumy. Jedná se například o ruinu hotelu Máj nebo domy v Předlicích. Zvažuje se zvýšení daně z nemovitostí pro majitele těchto objektů.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Májová jízda parním vlakem

Na 1. májový den nabízí AŽD Praha svým cestujícím možnost výletu parním vlakem mezi Mostem a Litoměřicemi. Vlak bude mít bufetový vůz, hudební vystoupení a děti obdrží drobné dárky. Ceny jízdenek zůstanou beze změny, dospělí zaplatí 150 Kč a děti 80 Kč.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Informace o vstupenkách na MS 2024 v kostce

Pražská O2 Arena a Ostravar Aréna hostí zápasy MS v hokeji 2024. Vstupenky na samostatné zápasy byly spuštěny 16. ledna 2024 a většina z nich je vyprodána. VIP vstupenky jsou k dispozici od 5. prosince, zahrnují catering a samostatný vstup, s cenami začínajícími na 4390 Kč.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Nejslabší rok Českých patentů od roku 1995

Počet patentových přihlášek podaných českými subjekty k Úřadu průmyslového vlastnictví ČR poklesl na 465 v roce 2023, což je nejnižší číslo od roku 1995. V roce 2023 bylo uděleno či validováno 454 patentů tuzemským a 4 979 zahraničním subjektům.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen?

Studie ukazují minimální vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen. Považovat menstruační cyklus za zásadní faktor výkonnosti je mylné. Důležité je otevřeně diskutovat o zdravotních otázkách a upravit trénink podle individuálních potřeb.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Czech Tour se zúčastní i nejlepší tým světa INEOS Grenadiers

Sen splněn: nejlepší tým světa se zúčastní Czech Tour. Tento prestižní závod v České republice přitahuje fanoušky cyklistiky a díky účasti týmu INEOS Grenadiers bude zájem ještě větší. Závod tak vstupuje do sportovní historie.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ