ZPRÁVY AKTUALITY Ústecký kraj

Dobrovolní hasiči v Litvínově mají nové technické zázemí

V Litvínově byla slavnostně uvedena do provozu přístavba hasičské zbrojnice v Jandečkově ulici.

0

Včera

Přijďte se svézt Podkrušnohorským motoráčkem

Ústecký kraj pořádá ve čtvrtek 28. září 2023 od 10 do 16 hodin akci na podporu Kozí dráhy na nádraží v Telnici, kam bude jezdit Podkrušnohorský motoráček T11. Ve vlaku budou herci Divadla v Pytli bavit vtipnými scénkami. Vezměte rodinu, přátelé nebo partnery a pojďte si užít poslední slunečné dny.

0

Před týdnem

Ministerstvo zdravotnictví: Situace s onemocněním covid-19 je stabilizovaná

S blížícím se podzimem ale dbejte na prevenci a očkujte se.

0

Před 2 týdny

Žatec a krajina žateckého chmele jsou na seznamu UNESCO

Žatec a krajina žateckého chmele se staly součástí světového kulturního a přírodního dědictví. Jde o první chmelařskou krajinu na světě, která získala tento status. O zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO rozhodl Výbor pro světové dědictví v Rijádu v Saúdské Arábii. Pro Českou republiku jde o 17. zápis na tento seznam.

0

Před 2 týdny

Senátor ODS Aschenbrenner: Společná kandidátka SPOLU do eurovoleb je nesmysl, vzniklo by další monstrum

Politické strany sestavují kandidátky do voleb do Evropského parlamentu, které se uskuteční v červnu 2024. Zaznívají i hlasy, že by vládní koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) měla do toho jít společně, podobně jako tomu bylo při hlasování do Poslanecké sněmovny v roce 2021. Považuji tento postup za nesmyslný, protože postavení a možnosti ODS by to oslabilo a byl by to jen výtah k moci pro menší strany.

0

Před 2 týdny

Knihovna Ústeckého kraje získala prestižní ocenění Bibliotheca inspirans

V rámci největší tuzemské knihovnické konference Knihovny současnosti 2023 probíhalo udílení cen Bibliotheca inspirans. Prestižní ocenění získala i Knihovna Ústeckého kraje, která v reakci na příchod uprchlíků z napadené Ukrajiny vydala dvojjazyčnou dětskou publikaci Falco a já.

0

Před 3 týdny

Věčné růže z e-shopu HomeDecorHome.cz jsou dokonalým dárkem pro každou příležitost

Představte si, že máte možnost darovat květiny, které neuvadají, neztrácejí svou krásu a vůni po celé roky. To není pouhý sen. Díky e-shopu HomeDecorHome.cz můžete získat tyto nádherné věčné růže, které jsou ideálním dárkem pro každou příležitost. Nechte se inspirovat touto originální a nadčasovou možností vyjádřit svou lásku, vděčnost nebo obdiv.

0

Před 3 týdny

Festival ELBE DOCK prozkoumá možnosti umělé inteligence ve filmu

AIAI. Tímto neobvyklým spojením tematicky zastřešuje svůj 6. ročník Mezinárodní filmový festival ELBE DOCK a předznamenává, že se ve svém letošním ročníku zaměří na spojení člověka s umělou inteligencí v audiovizuálním umění. Kromě soutěžních filmů nabídne výběr nejlepších hraných evropských debutů, filmy vytvořené umělou inteligencí, program pro děti i nevšední debaty a hudební zážitky. Na festivalu i letos spolupracuje Filmová kancelář Ústeckého kraje.

0

Před 4 týdny

Nová mezikrajská linka Litoměřice – Praha začne jezdit 2. září

Nová linka z Litoměřic do Prahy ke stanici metra C v Letňanech s číslem 413 vyjede díky dohodě Ústeckého i Středočeského kraje poprvé již 2. září.

0

Před měsícem

SsangYong dnes uvedl na český trh facelift modelů Tivoli a Tivoli Grand

SsangYong dnes uvádí na český trh faceliftovaný model Tivoli a jeho kombi verzi Tivoli Grand. Navazuje tak na úspěch předchozích verzí těchto modelů. Již tradiční předností vozů jihokorejské značky SsangYong zůstává velmi atraktivní poměr ceny a užitné hodnoty.

0

Před měsícem

Kraj řeší s odborníky nedostatek veterinářů

Nedostatek veterinářů pro akutní i dlouhodobou péči zejména pro hospodářská zvířata řešili hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, předseda výboru pro zemědělství a venkov Zdeněk Plecitý a Karolína Žákovská, předsedkyně výboru pro národnostní menšiny, se zástupci zvěrolékařů a Státní veterinární správy. Problém se týká i dalších krajů.

0

Před měsícem

Senátor Aschenbrenner: Vykázání problémových osob z města je jediné možné řešení

S výzvou, aby samosprávám legislativně umožnili vykázat ze svého území problémové lidi, kteří tam nemají trvalé bydliště, se v otevřeném dopise obrátili na premiéra České republiky Petra Fialu a ministra vnitra Víta Rakušana plzeňský primátor Roman Zarzycký a radní pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer.

0

Před měsícem

Velká sláva v Dolní Poustevně. Obce, které uspěly v soutěži Vesnice roku, si převzaly svá ocenění

Z celkem sedmnácti obcí Ústeckého kraje přihlášených do krajského kola soutěže Vesnice roku bylo šestnáct oceněno za své aktivity vedoucí k rozvoji života v obci, zapojení občanů či péči o přírodní a kulturní dědictví. První místo, zlatou stuhu, získala Dolní Poustevna ležící v okrese Děčín. Právě v ní proběhlo slavnostní předání cen.

0

Před měsícem

Vydavatelství TYMPANUM společně s nakladatelstvím PROSTOR představuje novou edici Perlorodka

V nové edici Perlorodka, vydavatelství TYMPANUM společně s nakladatelstvím PROSTOR představují zajímavé a unikátní příběhy, které dle jejich názoru jsou PERLY, mezi současnou českou i světovou beletrií.

0

Před měsícem
Ústí nad Labem