ZPRÁVY AKTUALITY Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Úspěch škol z Ústeckého kraje v digitálních kompetencích

Školy a učitelé z Ústeckého kraje dosáhli významných úspěchů v Národní soutěži škol v digitálních kompetencích 2024, která hodnotila mimo jiné certifikační zkoušky ECDL.

0

Dnes Michaela Prokopová

Ústí plánuje vykoupit byty v romské oblasti

Ústí nad Labem plánuje nákup desítek bytů v problémové oblasti s převážně romským osídlením, což rozdělilo koaliční a opoziční zastupitele. Koalice nákup podporuje, opozice varuje před nevýhodnou investicí.

0

Včera Michaela Prokopová

Uzavření hlavního tahu v Litoměřicích vyvolalo dopravní chaos

Uzavření hlavního tahu Litoměřicemi způsobilo nečekané komplikace, když samospráva 31. května oznámila objížďku přes druhý břeh Labe od 3. června.

0

Před 2 dny Miroslav Pucholt

Ústí nad Labem zvedne dan z nemovitostí od ledna 2025

Zastupitelstvo Ústí nad Labem schválilo zvýšení daňového koeficientu pro vybrané nemovité věci na hodnotu 5 od 1. ledna 2025. Toto opatření má zohlednit vyšší zátěž na životní prostředí a sociální oblasti způsobenou těmito nemovitostmi.

0

Před 2 dny Miroslav Pucholt

Umělé květiny: Trend, který přináší krásu a praktičnost do každého domova

V dnešním světě se umělé květiny stávají jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si dopřát krásu přírody bez nutnosti jejího plýtvání. Vítáme vás ve světě umělých květin a dekorací, kde každá květina přináší nejen estetický zážitek, ale i trvalou hodnotu.

0

Před 3 dny REGIONPLZEN.CZ

Rekonstrukce nádraží - modernizace, nové čekárny i fotovoltaika

Správa železnic oznámila pokračující rekonstrukci nádražní budovy z roku 1968. Práce zahrnují modernizaci interiéru, novou čekárnu pro matky s dětmi, zateplení, a fotovoltaiku. Vzniknou také nové toalety a parkoviště s nabíječkami. Náklady se odhadují na 240 milionů korun, dokončení je plánováno na červenec příštího roku.

0

Před 3 dny Michaela Prokopová

Prodloužená pracovní doba na ústeckém magistrátu v červnu

V červnu bude prodloužena pracovní doba na oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel ústeckého magistrátu. V pondělí a středu bude možné vyřizovat cestovní doklady až do 19 hodin. Nová pracovní doba platí od 3. do 28. června 2024, schůzky lze rezervovat on-line.

0

Před 4 dny Adam Wágner

Miliony na rekonstrukci Benešova mostu v Ústí: Ministerstvo schválilo dotaci

Ministerstvo pro místní rozvoj poskytlo dotaci 524 milionů Kč na rekonstrukci Benešova mostu v Ústí nad Labem. Dotace pokryje 85 % nákladů, zbytek uhradí Ústecký kraj. Projekt, jehož celkové náklady jsou 617 milionů Kč, přinese dočasná dopravní omezení. Veřejná prezentace opatření proběhne koncem června.

4

Před 5 dny Ester Vohradská

Starosta Rostislav Lariš pod palbou - ostrá slova na adresu lázní

Starosta Rostislav Lariš je kritizován za útok na místní lázně po referendu o větrném parku. Lariš obvinil lázně z neochoty spolupracovat s investory a spojení s odpůrci projektu. Lásky tvrdí, že podporovali pouze informování občanů. Po následné kritice starosta zmírnil své výroky a udržuje poplatky beze změn.

0

Před 6 dny Lenka Hubingerová

Město žádá majitele Na Matiční ulici o opravy nebo prodej

Soukromý činžovní dům v Matiční ulici upoutal pozornost města. Náměstek primátora Tomáš Vlach z ANO vyzval k odpovědnému přístupu vlastníka firmy, například k opravě nebo prodeji. Jiří Pardubský z Českých přístavů vyjádřil ochotu jednat s městem o různých řešeních. Město čeká na aktivní kroky vlastníka, což může ovlivnit bezpečnost a životní podmínky v okolí.

0

Před 6 dny Ester Vohradská

Moderní škola 4.0 je z Duchcova, rozhodlo se v soutěži

Na Krajském úřadě Ústeckého kraje proběhlo 12. června 2024 slavnostní vyhodnocení soutěže Moderní škola 4.0. Soutěž má za cíl propagovat odborné vzdělávání ve stavebnictví a zvýšit zájem žáků o technické obory. První místo získal projekt Fun Point Dux z Gymnázia a SPŠ v Duchcově.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Nebezpečná lávka přes Labe - obyvatelé Ústí volají po rychlé opravě

Článek upozorňuje na nebezpečný stav lávky přes Labe v Ústí nad Labem. Místní obyvatelé kritizují město za nedostatečnou údržbu a opravy. Některá prkna jsou zakryta nevhodnými deskami, což situaci zhoršuje. Město slibuje opravu, ale proces je zpožděný. Obyvatelé apelují na rychlé řešení.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Ústecká radnice investuje 70 milionů do revitalizace Předlic

Ústecká radnice plánuje revitalizaci čtvrti Předlice, nákupem nemovitostí v ulici U Jeslí za 70 milionů korun. Cílem je zlepšit oblast, která má problémy s nepořádkem a bezpečností. Byty s nízkým nájmem budou nabídnuty lidem s nižšími příjmy. Kritikové upozorňují na vysoké náklady a nevhodný čas nákupu.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Ústí plánuje nákup desítek bytů v ghettu. Neslušným neobnovíme smlouvu, avizuje.

Město Litvínov zvažuje stavbu nových bytů ve dvou lokalitách: louka u sběrného dvora v Hamru a prostor v Šiškově ulici. Cílem je reagovat na rostoucí poptávku po bydlení a zvýšit atraktivitu města. Jedním z plánů je také zahrnutí občanské vybavenosti a dopravní dostupnosti. Výstavba by mohla začít do dvou let.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt
Ústí nad Labem