Poslední aktualizace


Hněvínská hvězdárna láká na vzácný modrý Měsíc

Ředitel mostecké knihovny Petr Petrik provozuje hvězdárnu s dalekohledem z roku 1912 a plánuje investovat do dalšího vybavení, jako jsou interaktivní monitory. Hvězdárna je otevřena víkendy, nabízí pozorování slunce přes den a jasné planety večer.

0

Masové kácení stromů v Teplicích šokuje obyvatele

Obyvatelé Teplic byli překvapeni kácením stromů a keřů v Duchcovské ulici. Důvodem je rekonstrukce kanalizace a vodovodu, která vyžadovala odstranění 11 stromů a 400 m2 keřového porostu.

0

Adam Wágner (Včera)

Dominik Melcher zvítězil na Kovo Junior 2024 ve Žďáru nad Sázavou

Dominik Melcher ze SŠ stavební a strojní Teplice zvítězil v celostátní soutěži Kovo Junior 2024 – obráběč kovů, konané ve Žďáru nad Sázavou.

0

Adam Wágner (Před 3 dny)

Talenty mladých kadeřníků v soutěži Junior 2024

Na kadeřnické soutěži Junior 2024 se představily budoucí trendy účesů. Mladí kadeřníci prokázali mimořádnou kreativitu a talent. Nikola Vondrová získala ocenění za futuristický účes, akce zahrnovala i slet krásných čarodějnic.

0

Ester Vohradská (Před 4 dny)

Čarovná Jarní Ochutnávka Vín: Den Otevřených Dveří 2024!

Přijďte 25. května na Den otevřených dveří ve vinařství v Chrámcích! Ochutnejte 50 druhů vín, speciální výběry i pochutiny, prohlédněte si vinařství během exkurzí a užijte si nevšední zážitky ze světa vín. Vstup i parkování zdarma!

0

Adam Wágner (Před 4 dny)

Diamo propustí stovky zaměstnanců

Státní podnik Diamo oznámil plány na propuštění až 430 zaměstnanců a sloučení několika závodů. Tyto kroky by měly přinést roční úsporu 400-500 milionů Kč. Hlavní činností firmy zůstane provoz sanačních technologií a ochrana životního prostředí.

0

Rebeka Schmidt (Před 6 dny)

Diamant Expo zvýšil nájemné, peníze investuje do areálu

Město Louny získá větší částku za pronájem výstaviště, než dříve, díky nové smlouvě se společností Diamant Expo. Zvýšený příjem umožní městu investovat do údržby areálu. Město také získá více kontrolu nad parkem a možnost pronajmout jej dalším subjektům.

0

Jiří Padevěd (Před týdnem)

Železniční depozitář otevírá brány

Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově zahájil novou návštěvnickou sezónu a představil nově zrestaurované lokomotivy, které rozšíří sbírku 100 unikátních kolejových vozidel.

0

Jiří Padevěd (Před týdnem)

Animační dílna, film a zábava pro celou rodinu

Seznamte se s interaktivní výstavou Pata a Mata s animační dílnou, scénou, loutkami, projekční místností a hernou. Vhodné pro všechny věkové kategorie. Prožijte nezapomenutelný zážitek s rodinou!

0

Rebeka Schmidt (Před týdnem)

Chlapec ubit nožem při hádce partnerů

Napadl nožem expartnera ženy, zatímco držel jejich syna. Může dostat až 20 let vězení, ale vinu popírá. Matka popisuje složitou dynamiku vztahu s otcem dítěte. Případ je komplikovaný a vyžaduje další vyšetření.

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Opouštěná škola se mění v zelený les

Chomutov přemění opuštěný školní areál na les. Projekt zahrnuje demolici budov, sanaci území a výsadbu stromů, celkové náklady činí 19 milionů korun, z nichž většinu pokryje dotace. Proces začne na podzim a potrvá pět let.

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Mezinárodní den památek oživí Chomutov 13. dubna 2024

13. dubna 2024 proběhne v Chomutově Mezinárodní den památek a sídel. Návštěvníci mohou zdarma prozkoumat historické relikvie, technické památky a nejstarší budovy města

0

Michaela Prokopová (Před 2 týdny)

Pokus o vraždu kvůli živnostenskému listu

Případ bratrů z Litvínova ukazuje tragické následky malicherných sporů. Starší bratr slíbil pomoct mladšímu získat živnost, ale nesplnil slib. To vyústilo ve vzájemné konflikt, plné nenávisti napsaných ve zprávách a nakonec pokusu o vraždu.

0

Ester Vohradská (Před 2 týdny)

Líšťany řekly NE větrným elektrárnám v referendu

Občané městečka Líštany v referendu odmítli výstavbu větrných elektráren, a tak obec nebude pokračovat v jednání s investory. V referendu, kterého se zúčastnilo 45,9% místních obyvatel, 113 občanů hlasovalo proti výstavbě, zatímco pouze 65 lidí bylo pro.

0

Rebeka Schmidt (Před 2 týdny)

Zpoždění oprav teplického dálničního přivaděče

Opravy na teplickém dálničním přivaděči k dálnici D8, které měly být dokončeny v září minulého roku, stále pokračují. Situace způsobuje dopravní zátěž a nedostatek souladu mezi technickou dokumentací a skutečným stavem stavební konstrukce komplikuje opravy.

0

Rebeka Schmidt (Před 2 týdny)