ZPRÁVY Kultura Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Úspěch škol z Ústeckého kraje v digitálních kompetencích

Školy a učitelé z Ústeckého kraje dosáhli významných úspěchů v Národní soutěži škol v digitálních kompetencích 2024, která hodnotila mimo jiné certifikační zkoušky ECDL.

0

Dnes Michaela Prokopová

Ústí plánuje vykoupit byty v romské oblasti

Ústí nad Labem plánuje nákup desítek bytů v problémové oblasti s převážně romským osídlením, což rozdělilo koaliční a opoziční zastupitele. Koalice nákup podporuje, opozice varuje před nevýhodnou investicí.

0

Včera Michaela Prokopová

Dluhová poradna v Ústí nad Labem

Pro všechny, kteří potřebuji pomoci s dluhovou situací, je nově otevřena dluhová poradna v Ústí nad Labem. Stačí se předem objednat či si s dotazem zavolat a dostanete okamžitou radu, jak se zbavit dluhů. Poradí Vám zde s insolvencí, osobním bankrotem nebo třeba konsolidací. Hlavními přednostmi jsou diskrétnost a rychlá reakce. Nebojte se zeptat a vkročte na cestu k životu bez dluhů.

11

Před 2 dny Mediální skupina Region24

Ústí nad Labem zvedne dan z nemovitostí od ledna 2025

Zastupitelstvo Ústí nad Labem schválilo zvýšení daňového koeficientu pro vybrané nemovité věci na hodnotu 5 od 1. ledna 2025. Toto opatření má zohlednit vyšší zátěž na životní prostředí a sociální oblasti způsobenou těmito nemovitostmi.

0

Před 2 dny Miroslav Pucholt

Prodloužená pracovní doba na ústeckém magistrátu v červnu

V červnu bude prodloužena pracovní doba na oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel ústeckého magistrátu. V pondělí a středu bude možné vyřizovat cestovní doklady až do 19 hodin. Nová pracovní doba platí od 3. do 28. června 2024, schůzky lze rezervovat on-line.

0

Před 4 dny Adam Wágner

Starosta Rostislav Lariš pod palbou - ostrá slova na adresu lázní

Starosta Rostislav Lariš je kritizován za útok na místní lázně po referendu o větrném parku. Lariš obvinil lázně z neochoty spolupracovat s investory a spojení s odpůrci projektu. Lásky tvrdí, že podporovali pouze informování občanů. Po následné kritice starosta zmírnil své výroky a udržuje poplatky beze změn.

0

Před 6 dny Lenka Hubingerová

Město žádá majitele Na Matiční ulici o opravy nebo prodej

Soukromý činžovní dům v Matiční ulici upoutal pozornost města. Náměstek primátora Tomáš Vlach z ANO vyzval k odpovědnému přístupu vlastníka firmy, například k opravě nebo prodeji. Jiří Pardubský z Českých přístavů vyjádřil ochotu jednat s městem o různých řešeních. Město čeká na aktivní kroky vlastníka, což může ovlivnit bezpečnost a životní podmínky v okolí.

0

Před 6 dny Ester Vohradská

Moderní škola 4.0 je z Duchcova, rozhodlo se v soutěži

Na Krajském úřadě Ústeckého kraje proběhlo 12. června 2024 slavnostní vyhodnocení soutěže Moderní škola 4.0. Soutěž má za cíl propagovat odborné vzdělávání ve stavebnictví a zvýšit zájem žáků o technické obory. První místo získal projekt Fun Point Dux z Gymnázia a SPŠ v Duchcově.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Nebezpečná lávka přes Labe - obyvatelé Ústí volají po rychlé opravě

Článek upozorňuje na nebezpečný stav lávky přes Labe v Ústí nad Labem. Místní obyvatelé kritizují město za nedostatečnou údržbu a opravy. Některá prkna jsou zakryta nevhodnými deskami, což situaci zhoršuje. Město slibuje opravu, ale proces je zpožděný. Obyvatelé apelují na rychlé řešení.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Ústecká radnice investuje 70 milionů do revitalizace Předlic

Ústecká radnice plánuje revitalizaci čtvrti Předlice, nákupem nemovitostí v ulici U Jeslí za 70 milionů korun. Cílem je zlepšit oblast, která má problémy s nepořádkem a bezpečností. Byty s nízkým nájmem budou nabídnuty lidem s nižšími příjmy. Kritikové upozorňují na vysoké náklady a nevhodný čas nákupu.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Ústí plánuje nákup desítek bytů v ghettu. Neslušným neobnovíme smlouvu, avizuje.

Město Litvínov zvažuje stavbu nových bytů ve dvou lokalitách: louka u sběrného dvora v Hamru a prostor v Šiškově ulici. Cílem je reagovat na rostoucí poptávku po bydlení a zvýšit atraktivitu města. Jedním z plánů je také zahrnutí občanské vybavenosti a dopravní dostupnosti. Výstavba by mohla začít do dvou let.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Zámek Milešov na prodej. Kraj hledá nového majitele!

V Ústeckém kraji bylo rozhodnuto přemístit klienty domova pro seniory kvůli nevyhovujícím podmínkám do jiných zařízení s lepší péčí. Domov v Milešově bude dražen s vyvolávací cenou 99 milionů korun. Zatím však nikdo neprokázal zájem. Kraj hledá nového vlastníka, který zámek obnoví a využije.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Ústečtí tanečníci triumfovali na mistrovství Evropy

Členové Dance Center Marverci získali zlaté medaile ve čtyřech kategoriích na Mistrovství Evropy Best Dance Group. Vedení města Ústí nad Labem jim k úspěchu poděkovalo a předalo ocenění. Primátor Petr Nedvědický zdůraznil vynikající reprezentaci města. Slavnost zakončily dva dorty s nápisem "Ústí gratuluje".

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Island a Duhové hory - přednáška, která pobavila i poučila!

V Ústí nad Labem proběhla cestovatelská přednáška Martiny a Lukáše Záleských o jejich zážitcích z šestidenního pěšího treku po Islandu. Diskutovali o krásách a rizicích cestování po tomto ostrově, včetně aktivních sopek a nedostatku potravin. Událost byla velmi úspěšná, přilákala téměř padesát návštěvníků.

0

Před týdnem Ester Vohradská
Ústí nad Labem