ZPRÁVY Ekonomika Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Dluhová poradna v Ústí nad Labem

Pro všechny, kteří potřebuji pomoci s dluhovou situací, je nově otevřena dluhová poradna v Ústí nad Labem. Stačí se předem objednat či si s dotazem zavolat a dostanete okamžitou radu, jak se zbavit dluhů. Poradí Vám zde s insolvencí, osobním bankrotem nebo třeba konsolidací. Hlavními přednostmi jsou diskrétnost a rychlá reakce. Nebojte se zeptat a vkročte na cestu k životu bez dluhů.

11

Před 2 dny Mediální skupina Region24

Uzavření hlavního tahu v Litoměřicích vyvolalo dopravní chaos

Uzavření hlavního tahu Litoměřicemi způsobilo nečekané komplikace, když samospráva 31. května oznámila objížďku přes druhý břeh Labe od 3. června.

0

Před 2 dny Miroslav Pucholt

Rekonstrukce nádraží - modernizace, nové čekárny i fotovoltaika

Správa železnic oznámila pokračující rekonstrukci nádražní budovy z roku 1968. Práce zahrnují modernizaci interiéru, novou čekárnu pro matky s dětmi, zateplení, a fotovoltaiku. Vzniknou také nové toalety a parkoviště s nabíječkami. Náklady se odhadují na 240 milionů korun, dokončení je plánováno na červenec příštího roku.

0

Před 3 dny Michaela Prokopová

Miliony na rekonstrukci Benešova mostu v Ústí: Ministerstvo schválilo dotaci

Ministerstvo pro místní rozvoj poskytlo dotaci 524 milionů Kč na rekonstrukci Benešova mostu v Ústí nad Labem. Dotace pokryje 85 % nákladů, zbytek uhradí Ústecký kraj. Projekt, jehož celkové náklady jsou 617 milionů Kč, přinese dočasná dopravní omezení. Veřejná prezentace opatření proběhne koncem června.

4

Před 5 dny Ester Vohradská

Rekonstrukce mostu Dr. Beneše omezí dopravu až do listopadu

Od 29. května do 30. listopadu 2024 jsou z důvodu příprav na rekonstrukci mostu Dr. Edvarda Beneše plánována dopravní omezení. Týká se to uzavírek cyklostezky, vjezdů do garáží a změn značení v ulicích Zeyerova, Varšavská a Hviezdoslavova. Objízdné trasy budou zajištěny.

0

Před 2 týdny Jiří Padevěd

Louny vyhlašují participativní rozpočet - občasné rozhodnou o investicích

Město Louny vyhlásilo participativní rozpočet, v rámci kterého mohou občané do konce listopadu předkládat návrhy na projekty s rozpočtem do 300 000 korun. Celkově je k dispozici 1,5 milionu korun. V únoru 2025 budou veřejně prezentovány realizovatelné návrhy, následně proběhne hlasování.

0

Před 3 týdny Michaela Prokopová

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

0

Před 3 týdny Rebeka Schmidt

Porcelánka v Klášterci nad Ohří zavírá po 230 letech

Porcelánka v Klášterci nad Ohří po 230 letech skončila kvůli finančním ztrátám, pandemii a energetické krizi. O práci přišlo 60 zaměstnanců. Firma Thun 1794 nyní plánuje soustředit výrobu v Nové Roli a Lesově. Místní samospráva pomáhá propuštěným pracovníkům s novým zaměstnáním.

0

Před 4 týdny Lenka Hubingerová

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

0

Před 4 týdny Adam Wágner

Pokuty z dálničních tunelů vynesly 44 milionů Kč

Roční výběr pokut z dálničních tunelů dosáhl 44 milionů korun. Kvalita fotografií aut závisí na osvětlení v tunelu. Úředníci za rok 2022 zpracovali 85 000 přestupků, v roce 2023 dalších 20 000. Ve městě řeší i špatné parkování a za první čtvrtletí roku 2024 a celý rok 2023 vybrali na pokutách milion korun.

0

Před 4 týdny Ester Vohradská

Vlna stížností: Ústecká MHD slibuje změny od září

Stížnosti na změny v ústecké MHD narůstají od května, kdy došlo k přeorganizování tras a číslování autobusů a trolejbusů. Ústecký dopravní podnik vnímá kritiku cestujících a slíbil úpravy jízdních řádů.

0

Před 4 týdny Jiří Padevěd

ČEZ investuje 100 miliard do zelené energie v Ústeckém kraji

Skupina ČEZ investuje sto miliard korun do transformace energetiky v Ústeckém kraji, s cílem opustit uhelné zdroje do roku 2030. Investice zahrnují výstavbu kogeneračních jednotek a zvýšení podílu obnovitelných zdrojů.

0

Před 4 týdny Miroslav Pucholt

Varnsdorf mění centrální náměstí: Z parkoviště na trhy a akce

Varnsdorf plánuje rozsáhlou rekonstrukci centrálního náměstí, jež se změní z parkoviště na prostor pro setkávání, trhy a kulturní akce. Plán zahrnuje nové zelené plochy, veřejné osvětlení a vodní prvek, pro který se pořádá soutěž.

0

Před měsícem Adam Wágner

Město plánuje rozšíření cyklostezek u Ohře

Město plánuje rozšířit cyklostezky podél řeky Ohře a na trase z Žatce do Bezděkova. Před zahájením výstavby je však potřeba určit trasu a vyřešit otázky vlastnictví pozemků. Realizace projektu by mohla začít až za dva roky, v závislosti na různých faktorech.

0

Před měsícem Adam Wágner
Ústí nad Labem