Online Před měsícem

Valdštejnská slavnost 2024 v Litvínově

Litvínov uspořádá 27. ročník Valdštejnské slavnosti 2024, zahrnující studentský majáles, průvod městem, programy pro žáky, dobový jarmark, vystoupení hudebních souborů, rytířský turnaj a další aktivity. Akce se koná 30. 4. a 1. 5. 2024.

Blog
Včera
REGIONUSTI.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před 3 dny
REGIONUSTI.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před 5 dny
REGIONUSTI.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Čeští vinaři si domů odvezli 41 medailí

Čeští vinaři získali na soutěži Vinalies International v Paříži 8 Grand Gold medailí a 33 zlatých ocenění. Největší úspěch zaznamenalo vinařství Hanzel z Dobšic, které získalo dvě velké zlaté medaile.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Přímý noční vlak spojil Prahu s Bruselem

Nový přímý noční vlakový spoj propojuje Prahu a Brusel třikrát týdně. Vlak staví na klíčových stanicích, jako jsou Antverpy, Rotterdam, Amsterdam, Berlín a Drážďany. European Sleeper nabízí sedačky, lehátka a lůžkové vozy, ceny jízdenek začínají od 49 eur.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Finanční správa promine pokuty živnostníkům nad 70 let

Finanční správa nebude ukládat sankce živnostníkům starším 70 let, kteří nedodrželi nové požadavky na elektronické podání daňových přiznání. Toto rozhodnutí ovlivní několik tisíc živnostníků v České republice, pokuta za nesplnění této povinnosti je 1000 Kč.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Stávka personálu Austrian Airlines zrušila 400 letů

Stávka personálu Austrian Airlines (AUA) zasáhne Vídeň a další rakouská letiště v nejbližších dvou dnech. Očekává se zrušení asi 400 letů, což ovlivní zhruba 50 000 pasažérů. I lety mezi Českou republikou a Rakouskem byly zrušeny.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Nastoupí Jaroslava Lička do Dynama Moskva?

Přechod českého trenéra Jaroslava Ličky do Dynama Moskva je stále nejistý, i když ruský klub projevil zájem. Lička je považován za jednoho z nejslibnějších českých trenérů a jeho přestup by mohl znamenat velký posun v kariéře.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Chlapec ubit nožem při hádce partnerů

Napadl nožem expartnera ženy, zatímco držel jejich syna. Může dostat až 20 let vězení, ale vinu popírá. Matka popisuje složitou dynamiku vztahu s otcem dítěte. Případ je komplikovaný a vyžaduje další vyšetření.

Blog
Před 2 týdny
REGIONUSTI.CZ

Opouštěná škola se mění v zelený les

Chomutov přemění opuštěný školní areál na les. Projekt zahrnuje demolici budov, sanaci území a výsadbu stromů, celkové náklady činí 19 milionů korun, z nichž většinu pokryje dotace. Proces začne na podzim a potrvá pět let.

Blog
Před 2 týdny
REGIONUSTI.CZ

Mezinárodní den památek oživí Chomutov 13. dubna 2024

13. dubna 2024 proběhne v Chomutově Mezinárodní den památek a sídel. Návštěvníci mohou zdarma prozkoumat historické relikvie, technické památky a nejstarší budovy města

Blog
Před 2 týdny
REGIONUSTI.CZ

Seminář pro postižené: Jak se zachovat v krizových situacích

V Ústeckém kraji proběhl 22.3.2024 vzdělávací seminář pro osoby se zdravotním postižením, zaměřený na podporu samostatnosti a bezpečnosti v krizových situacích. Účastníci získali instrukce o zacházení v krizích a první pomoci.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Velikonoční zábava pro děti i zvířata v zoo!

Pražská zoo láká návštěvníky na velikonoční program, včetně znovu spuštěného zoovláčku, možnosti vstupu do zoo z horního vstupu, malování na obličej pro děti a ptačí křížovky. Během Velikonoc bude probíhat komentovaná krmení u zvířat a otevře se nová expozice u lemurů.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Snowboardistka Šárka Pančochová boduje

Snowboardistka Šárka Pančochová se stala třetí nejlepší v kvalifikaci ve slopestylu na sjezdovce v Silvaplaně a postupuje do finále. Její úspěch je důkazem talentu, tvrdé práce a odolnosti.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ