Online Před 2 měsíci

Vysoké pokuty za ignorování blokového čištění

Nedodržování blokového čištění v jarní a podzimní sezoně může řidiče prodražit. Městské úřady ve Zlíně a Brně zvyšují poplatky za nadzvednutí auta, které je zaparkováno v oblasti připravené na čištění. Pokuty za toto přestoupení jsou nyní nejvyšší v zemi.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Diamant Expo zvýšil nájemné, peníze investuje do areálu

Město Louny získá větší částku za pronájem výstaviště, než dříve, díky nové smlouvě se společností Diamant Expo. Zvýšený příjem umožní městu investovat do údržby areálu. Město také získá více kontrolu nad parkem a možnost pronajmout jej dalším subjektům.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Železniční depozitář otevírá brány

Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově zahájil novou návštěvnickou sezónu a představil nově zrestaurované lokomotivy, které rozšíří sbírku 100 unikátních kolejových vozidel.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Trenér Dukly dostal rekordní trest za rasismus

Trenér Dukly dostal rekordní trest za rasismus - osmiměsíční zákaz trenérské činnosti. Rada se proti rozhodnutí chystá odvolat, tvrdí svou nevinu. Případ znovu otevírá debatu o rasismu v českém fotbale.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Bezemisní zdroje tvoří 74 % zisku Skupiny ČEZ

Skupina ČEZ získala v roce 2020 74 % zisku z jaderných a obnovitelných zdrojů, což ukazuje rostoucí tendenci v české energetice. Společnost plánuje zvýšit podíl bezemisních aktivit na EBITDA na 97 % do roku 2025

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Vychovatelky obviněny z týrání dětí v jeslích

Tři vychovatelky čelí obvinění z ohrožování výchovy dítěte po tvrdých obviněních z děsivého chování vůči dětem v jeslích. Děti byly fyzicky týrány, zavírány do místnosti, nechávány v mokrých plenkách a nuceny jíst pod hrozbou trestů.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Rada Ústeckého kraje navštívila Žatec

Rada Ústeckého kraje navštívila Žatec a představila letošní aktivity kraje. Diskutovala s místními o dopravě, silnicích, zdravotnictví a možnosti připojení žatecké nemocnice do sítě. Dny s Ústeckým krajem pokračují v dalších městech.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Bitcoin míří k novým výšinám

Bitcoin nedávno překonal historické maximum 70 000 dolarů, což vyvolává otázku, zda stojí za to investovat. Růst hodnoty má několik důvodů, jako úspěch bitcoinových ETF a rostoucí celosvětové přijetí digitálních měn.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Úspěšný trenér Jan Šotnar opouští Slunetu

Talentovaný trenér basketbalového týmu Sluneta Ústí nad Labem, Jan Šotnar, oznámil, že po konci aktuální sezony opustí klub. Důvodem je uplatnění gentlemanské dohody s generálním manažerem Tomášem Hrubým o ukončení smlouvy, pokud dostane lukrativnější nabídku.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Sociální podnikání v Ústeckém kraji

První konference na podporu sociálního podnikání v Ústeckém kraji zaznamenala velký zájem. Účastníci se seznámili s dotačním programem kraje, připravovaným zákonem o sociálním podnikání a Programem S-podnik plus.

Blog
Před 4 týdny
REGIONUSTI.CZ

Kvůli absenci očkování proti černému kašli vyloučení žáků nehrozí

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová ujistila, že vyloučení žáků z výuky kvůli absenci očkování proti černému kašli nehrozí. V posledních letech vzrostl počet případů černého kašle v Česku, přestože očkování je povinné.

Blog
Před 4 týdny
REGIONUSTI.CZ

Sesuvu svahu ohrožuje Žiželice

Ústecký kraj nabízí finanční pomoc Žiželicím kvůli sesuvu svahu. Kraj nabízí dar 2 milionů Kč na záchranné práce a 10 milionů Kč půjčku na sanaci svahu. Hejtman Schiller plánuje jednat s ministrem životního prostředí o státním podílu na řešení.

Blog
Před 4 týdny
REGIONUSTI.CZ

Šokující zločin v Chomutově z roku 1543 ožívá

Šokující zločin v Chomutově z roku 1543 ožívá ve zážitkové výstavě "Krvavé peníze – detektivní hra" Oblastního muzea Chomutov. V interaktivní edukační hře odehrávající se v 16. století využijete moderní technologie, hlavolamy a zhlédnete historické památky.

Blog
Před 4 týdny
REGIONUSTI.CZ

Šokující incident na ruském lyžařském závodě

20 závodnic s vážnými zdravotními problémy převezeno do péče lékařů. Extrémní povětrnostní podmínky způsobily chaos a paniku na trati, otázky ohledně bezpečnosti a organizace závodu.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Až 15 let vězení kvůli zničujícímu požáru

Bývalý strážce Národního parku České Švýcarsko čelí až 15 letům vězení kvůli zničujícímu požáru z roku 2022. Po úpravách obžaloby se případ vrací do soudního procesu. Škoda byla odhadnuta na 350 milionů korun.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ