Offline

Hlavní tah Litoměřicemi uzavřen kvůli vodovodu. Řidiči jsou zmatení

Litoměřicích způsobila rekonstrukce vodovodu a kanalizace uzavření hlavní cesty centrem města, což vedlo k výrazným dopravním komplikacím a kritice načasování. Uzavírky budou trvat déle a objízdné trasy nejsou jasně vyznačené.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu. Nejhorší situace byla v 01:00, když bylo bez elektřiny asi 35 tisíc domácností.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Miliony na rekonstrukci Benešova mostu v Ústí: Ministerstvo schválilo dotaci

Ministerstvo pro místní rozvoj poskytlo dotaci 524 milionů Kč na rekonstrukci Benešova mostu v Ústí nad Labem. Dotace pokryje 85 % nákladů, zbytek uhradí Ústecký kraj. Projekt, jehož celkové náklady jsou 617 milionů Kč, přinese dočasná dopravní omezení. Veřejná prezentace opatření proběhne koncem června.

Blog
Před 4 týdny
REGIONUSTI.CZ

Město žádá majitele Na Matiční ulici o opravy nebo prodej

Soukromý činžovní dům v Matiční ulici upoutal pozornost města. Náměstek primátora Tomáš Vlach z ANO vyzval k odpovědnému přístupu vlastníka firmy, například k opravě nebo prodeji. Jiří Pardubský z Českých přístavů vyjádřil ochotu jednat s městem o různých řešeních. Město čeká na aktivní kroky vlastníka, což může ovlivnit bezpečnost a životní podmínky v okolí.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Island a Duhové hory - přednáška, která pobavila i poučila!

V Ústí nad Labem proběhla cestovatelská přednáška Martiny a Lukáše Záleských o jejich zážitcích z šestidenního pěšího treku po Islandu. Diskutovali o krásách a rizicích cestování po tomto ostrově, včetně aktivních sopek a nedostatku potravin. Událost byla velmi úspěšná, přilákala téměř padesát návštěvníků.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Adam Růžička končí v NHL kvůli "lajně"

Bratislavský hokejista Adam Ružička, který hrál za Dynamo Pardubice, byl v roce 2017 draftován Calgary Flames. Po třech letech na farmě odehrál za Flames 114 zápasů. Jeho kariéra v NHL byla narušena incidentem s kokainem. Video sám zvěřejnil na sociální síti. Přestoupil do Spartaku Moskva.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Pokuty z dálničních tunelů vynesly 44 milionů Kč

Roční výběr pokut z dálničních tunelů dosáhl 44 milionů korun. Kvalita fotografií aut závisí na osvětlení v tunelu. Úředníci za rok 2022 zpracovali 85 000 přestupků, v roce 2023 dalších 20 000. Ve městě řeší i špatné parkování a za první čtvrtletí roku 2024 a celý rok 2023 vybrali na pokutách milion korun.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

České volejbalistky triumfovali nad Rumunskem v Teplicích

České volejbalistky porazily Rumunsko 3:1 v dramatickém zápase v Teplicích. Po napínavé bitvě ukázaly týmovou sílu, kterou ocenilo 850 fanoušků. Nejvíce bodů získala Orvošová (23).

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Ústecký kraj nabízí až 200 000 Kč dotace pro nové podnikatele

Ústecký kraj schválil program dotací pro začínající podnikatele. Příjem žádostí o dotaci začíná 27. května a končí 28. června 2024. Dotace mohou být až do výše 200 000 Kč a pokrývají maximálně 70% nákladů projektu.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Beethovenův lázeňský dům září po renovaci za 100 milionů

Lázeňský dům Beethoven prošel renovací, která přivítala pozitivní ohlasy. Nově zazáří různé prvky, včetně objekty inspirovanými hudebními notami či replikou Pravřídla. Rekonstrukce dotkla také starého bazénu z roku 1982, který je nyní určený pro rehabilitační cvičení.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Osobnosti roku 2023 Ústeckého kraje

Ve Zahradním domě a galerii Teplice proběhlo vyhlášení Osobnosti roku 2023 Ústeckého kraje. Ocenění se udělovalo v kategoriích podnikání, veřejná sféra, kultura, sport a dobrý skutek. Nejvíce hlasů získalo Salesiánské středisko Štěpána Trochty z Teplic.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Exploze v muničním skladu Běliny u soudu

V souvislosti s explozí muničního skladu v Bělině je vedeno soudní řízení s obviněnými Danielem Petrášem a Michalem Dlouhým. Obžaloba tvrdí, že munice byla uskladněna na nevhodných místech. Obhajoba požaduje další důkazy, Dlouhý uvedl, že rozhodoval ekonomický aspekt.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Labská stezka nabízí zdarma výlet na lodi Florentina!

Sezona v Litoměřicích začne 27. dubna, kdy 400 návštěvníků může zdarma využít výletní loď Florentina. Program zahrnuje odemykání Labské stezky pro cyklisty, symbolické dárky a produkty regionálních výrobců. Zábava zahrne i hudební vystoupení a dětské aktivity.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ

Talenty mladých kadeřníků v soutěži Junior 2024

Na kadeřnické soutěži Junior 2024 se představily budoucí trendy účesů. Mladí kadeřníci prokázali mimořádnou kreativitu a talent. Nikola Vondrová získala ocenění za futuristický účes, akce zahrnovala i slet krásných čarodějnic.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONUSTI.CZ