Online Před měsícem

Labská stezka nabízí zdarma výlet na lodi Florentina!

Sezona v Litoměřicích začne 27. dubna, kdy 400 návštěvníků může zdarma využít výletní loď Florentina. Program zahrnuje odemykání Labské stezky pro cyklisty, symbolické dárky a produkty regionálních výrobců. Zábava zahrne i hudební vystoupení a dětské aktivity.

Blog
Před 2 dny
REGIONUSTI.CZ

Talenty mladých kadeřníků v soutěži Junior 2024

Na kadeřnické soutěži Junior 2024 se představily budoucí trendy účesů. Mladí kadeřníci prokázali mimořádnou kreativitu a talent. Nikola Vondrová získala ocenění za futuristický účes, akce zahrnovala i slet krásných čarodějnic.

Blog
Před 6 dny
REGIONUSTI.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v Izraeli nebude

Izrael se kvůli současnému válečnému stavu musel vzdát pořádání Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v příštím roce. Evropská gymnastická unie uvedla, že rozhodnutí bylo nezbytné pro zajištění bezpečnosti sportovců z celé Evropy.

Blog
Před 2 týdny
REGIONUSTI.CZ

Atraktivní kanceláře mimo Prahu lákají do krajských měst

Regionální kancelářské trhy v Brně a Ostravě lákají investory díky nižším nákladům a vysoké kvalitě prostor. Studie společnosti Colliers ukazuje, že poptávka v těchto městech roste, například o 43 % v Brně a 127 % v Ostravě.

Blog
Před 2 týdny
REGIONUSTI.CZ

Pokus o vraždu kvůli živnostenskému listu

Případ bratrů z Litvínova ukazuje tragické následky malicherných sporů. Starší bratr slíbil pomoct mladšímu získat živnost, ale nesplnil slib. To vyústilo ve vzájemné konflikt, plné nenávisti napsaných ve zprávách a nakonec pokusu o vraždu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONUSTI.CZ

Nový pavilon s urgentní péčí otevřen v Chomutovské nemocnici

V Chomutově byl otevřen nový pavilon urgentního příjmu, který zahrnuje moderní operační sály a jednotky intenzivní péče. Stavba za 880 milionů korun byla financována zejména z prostředků EU a Ústeckého kraje a zlepší péči o pacienty v regionu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Ústečtí řezníci zvítězili ve Valašské soutěži

Střední škola obchodu, řemesel, služeb a ZŠ Ústí nad Labem získala zlato a dvě stříbra v mezinárodní soutěži řeznických dovedností ve Valašském Meziříčí. Úspěch dokazuje kvalitu výuky a odborné přípravy školy.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Charita promění kasárny v Mostě

Mostecká charita přemění bývalé kasárny na dům pro psy duševně chorých. Budova zakoupena za 6 milionů korun, celkové náklady na rekonstrukci se odhadují na 115 milionů. Město Most přispěje 11 miliony. Nový domov pro 24 klientů plánuje zahájit provoz v září 2025.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Rekordní akciové indexy v USA

Ve středu americké akciové indexy rostly, mj. díky zasedání Fed. Trhy uzavřely na rekordních hodnotách, a to hlavně díky průmyslovým a finančním sektorům. Akcie společnosti Micron vzrostly o 14 %, zatímco Apple ztratil 4 % své hodnoty kvůli monopolním praktikám na trhu s mobilními telefony.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Žatecká synagoga znovu otevřena po rekonstrukci

V Žatci byla zrekonstruovaná synagoga a rabiův dům otevřeny po letech rekonstrukce. Soukromý majitel Daniel Černý obdržel za svou práci cenu Národního památkového ústavu. Střechou objektu byla zachována v dobrém stavu, zbytek však musel být pečlivě rekonstruován.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Úrokové sazby klesnou: ČNB zasedá, koruna čeká změnu

Dnešní zasedání bankovní rady ČNB je klíčové pro korunové investory, očekává se snížení základní úrokové sazby na 5,75%. Americká centrální banka pravděpodobně ponechá sazby beze změny.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Vývoj spotřeby potravin v Česku

Česká populace v letech 1950-2022 zaznamenala změny ve spotřebě potravin, s průměrnou spotřebou přes 750 kg na obyvatele za rok. Článek pojednává o vývoji spotřeby potravin v zemi, vlivu historických událostí, ekonomických faktorů a společenských trendů na něj.

Blog
Před 4 týdny
REGIONUSTI.CZ

únor 2024
Přidal se na portál

REGIONUSTI.CZ