Online Před 3 měsíci

Varnsdorf mění centrální náměstí: Z parkoviště na trhy a akce

Varnsdorf plánuje rozsáhlou rekonstrukci centrálního náměstí, jež se změní z parkoviště na prostor pro setkávání, trhy a kulturní akce. Plán zahrnuje nové zelené plochy, veřejné osvětlení a vodní prvek, pro který se pořádá soutěž.

Blog
Před 2 dny
REGIONUSTI.CZ

Město plánuje rozšíření cyklostezek u Ohře

Město plánuje rozšířit cyklostezky podél řeky Ohře a na trase z Žatce do Bezděkova. Před zahájením výstavby je však potřeba určit trasu a vyřešit otázky vlastnictví pozemků. Realizace projektu by mohla začít až za dva roky, v závislosti na různých faktorech.

Blog
Před 4 dny
REGIONUSTI.CZ

Startovací byty za 65 Kč/m2 pro mladé rodiny v Chomutově

Nový Sever pod vedením náměstka primátora Milana Márce podporuje mladé pracující rodiny s projektem startovacích bytů, které umožňují přístup k kvalitnímu bydlení za cenu 65 Kč/m2.

Blog
Před 6 dny
REGIONUSTI.CZ

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Severní energetika končí těžbu

Severní energetická ukončuje těžbu hnědého uhlí v lomu ČSA na Mostecku, což vyústí v propuštění asi 500 zaměstnanců. I přes to, že konečné rozhodnutí o ukončení těžby padne v následujících měsících, zaměstnancům již byly dány výpovědi

Blog
Před týdnem
REGIONUSTI.CZ

Benzín a nafta překročily hranici 40 Kč/l

Ceny benzínu a nafty v ČR dosáhly nejvyšších úrovní od minulého roku, přičemž benzín pokořil hranici 40 Kč/l. Za tímto nárůstem stojí faktory jako napětí na Středním východě a výkyvy měn.

Blog
Před 2 týdny
REGIONUSTI.CZ

Řešení pro nedostupné bydlení?

V ČR je vlastní bydlení pro mnohé nedostupné, a to nejvíce postihuje mladé absolventy a rodiny s dětmi. Problém je nyní na státu, který by mohl přijmout opatření podobná Polsku, kde zavedli státem garantované 2% hypotéky. Další možností je zjednodušení procesu povolování nových staveb.

Blog
Před 3 týdny
REGIONUSTI.CZ

Nové cyklostezky v Ústeckém kraji

Michal Horáček koordinuje projekt nové komunikace a mostku v Ústeckém kraji. Plány zahrnují také stavbu provizorní lávky v krajském městě a lávky v Děčíně. Součástí je i oprava úseku cyklostezky Ploučnice pomocí nové technologie.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Nový partner české fotbalové ligy

Českou fotbalovou ligu čeká velká změna. Novým generálním partnerem se stává sázková kancelář Chance, která nahradí Fortunu. Chance přispěje částkou 260 milionů korun, což je výrazný nárůst oproti předchozím 80 milionům od Fortuny.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Orangutan Ferda: Druhý nejstarší na světě utracen v Ústecké zoo

V ústecké zoo zemřel nejstarší evropský orangutan Ferda. Trpěl mnoha zdravotními problémy, včetně onemocnění srdce a těžké artrózy páteře. Jeho úmrtím dočasně končí chov orangutanů v této zoo.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Masové kácení stromů v Teplicích šokuje obyvatele

Obyvatelé Teplic byli překvapeni kácením stromů a keřů v Duchcovské ulici. Důvodem je rekonstrukce kanalizace a vodovodu, která vyžadovala odstranění 11 stromů a 400 m2 keřového porostu.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Dominik Melcher zvítězil na Kovo Junior 2024 ve Žďáru nad Sázavou

Dominik Melcher ze SŠ stavební a strojní Teplice zvítězil v celostátní soutěži Kovo Junior 2024 – obráběč kovů, konané ve Žďáru nad Sázavou.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Čarovná Jarní Ochutnávka Vín: Den Otevřených Dveří 2024!

Přijďte 25. května na Den otevřených dveří ve vinařství v Chrámcích! Ochutnejte 50 druhů vín, speciální výběry i pochutiny, prohlédněte si vinařství během exkurzí a užijte si nevšední zážitky ze světa vín. Vstup i parkování zdarma!

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Růst cen kakaa - špatná úroda

Ceny kakaa strmě rostou hlavně díky finanční spekulaci. Obchodníci s kakaem se musí chránit proti poklesu cen termínovými smlouvami, což vede k finančním problémům při prudkém růstu cen.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ

Šílenství v UFC - soupeř pokousal rivala

UFC čelí neobvyklému incidentu, kdy jeden z bojovníků pokousal soupeře v průběhu zápasu. Šéf UFC, Dana White, vyjádřil nečekanou odměnu pro pokousaného bojovníka, zatímco pachatel byl okamžitě vyhozen ze soutěže.

Blog
Před měsícem
REGIONUSTI.CZ