Na Krajském úřadě Ústeckého kraje, slavnostní vyhodnocení, soutěž Moderní škola 4, 0, odborné vzdělávání ve stavebnictví, Fun Point Dux, blog, blogall
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje proběhlo 12. června 2024 slavnostní vyhodnocení soutěže Moderní škola 4.0. Soutěž má za cíl propagovat odborné vzdělávání ve stavebnictví a zvýšit zájem žáků o technické obory. První místo získal projekt Fun Point Dux z Gymnázia a SPŠ v Duchcově.
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se dne 12. června 2024 konalo slavnostní vyhodnocení soutěže Moderní škola 4.0. Tato soutěž, zaměřená na středoškolské studenty, má za cíl propagovat a popularizovat odborné vzdělávání v oblasti stavebnictví a zároveň podpořit zvýšený zájem žáků devátých tříd základních škol o technické obory.
Ústecký kraj pořádá tuto akci každoročně ve snaze podpořit rozvoj průmyslu a technologií 4.0, mezi které patří digitalizace, robotizace, internet věcí, umělá inteligence a strojové učení. Letošní ročník se zaměřil na obory stavebnictví, geodézie a kartografie.
Odborná porota, ve které zasedla radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková a Zdeňka Vachková, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, měla těžký úkol rozhodnout o vítězi, jelikož všechny tři prezentované projekty byly velmi kvalitní a inovativní.
Radní Jindra Zalabáková na úvod vyjádřila svou radost nad úrovní soutěžních projektů a způsobem, jakým dnešní generace studentů dokáže využívat moderní technologie. „Když jsem si před soutěží pročítala anotace všech přihlášených projektů, potěšily mě dva faktory. Všechny z těchto projektů jsou dle mého realizovatelné a pak i to samotné zpracování – jak si dnešní generace dokáže poradit s moderními technologiemi – to je úžasné,“ uvedla.
Komise se nakonec rozhodla ocenit první místo projektem Fun Point Dux, který vznikl na Gymnáziu a Střední průmyslové škole v Duchcově. Druhé místo získala Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie v Kadani. Třetí místo pak obsadila VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní v Děčíně.
Oceněným studentům a školám poblahopřála také Zdeňka Vachková, předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Všichni ocenění si za svou práci zaslouží velký obdiv a uznání, protože svými projekty přispívají k rozvoji technických oborů a ke zvýšení zájmu mladých lidí o kvalitní technické vzdělání.
Úspěch této soutěže ukazuje, jak významné a inspirující je podporovat mladé talenty v jejich snaze o inovace a odborný růst, a jak důležitou roli hrají školy v přípravě nové generace odborníků, kteří budou formovat budoucnost průmyslu a technologií.