Žernosecké vinařství zvítězilo v soutěži Víno Ústeckého kraje 2022

0

Víno Ústeckého kraje, Žernosecké vinařství, Ryzlink rýnský, Svatovavřinecké ročníku 2022, ocenění vinařství, blog, region24, zdravetrendy


Ve třetím ročníku soutěže Víno Ústeckého kraje se jako nejlepší ukázalo Žernosecké vinařství, které zvítězilo s Ryzlinkem rýnským a Svatovavřineckým ročníku 2022. Kromě představení vín nabízí soutěž možnost boje o ocenění vinařství z Ústeckého kraje.

Vítězem 3. ročníku soutěže Víno Ústeckého kraje se stalo Žernosecké vinařství. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Odborná porota hodnotila několik desítek vzorků vín od dvanácti vinařství z Ústeckého kraje. První místo obsadily Ryzlink rýnský a Svatovavřinecké víno z Žernoseckého vinařství.

Tisková zpráva ze dne 9. května 2024

Třetí ročník soutěže Víno Ústeckého kraje se uskutečnil v prostorách Hradu Litoměřice. Do soutěže se mohla zapojit pouze ta vinařství, jejichž hrozny pochází z Ústeckého kraje.V kategorii bílých vín se jako absolutní šampion prosadil Ryzlink rýnský, ročník 2022, pozdní sběr z Žernoseckého vinařství, který nejen že od poroty získal nejvyšší bodové hodnocení, ale i své místo obhájil v závěrečném rozstřelu. V kategorii červených vín pak zazářilo žernosecké Svatovavřinecké, ročník 2022, jakostní víno odrůdové.

Pro místní vinaře představuje soutěž Víno Ústeckého kraje skvělou příležitost k prezentaci vín a zároveň soutěžení o ocenění. Tento rok byla přidána nová kategorie, a to Červené víno Ústeckého kraje, což otevřelo dveře dalším soutěžícím a rozšířilo možnosti prezentace regionálních vín.Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 13. září na podzimním veletrhu Zahrada Čech.Dva šampioni - Ryzlink rýnský a Svatovavřinecké (ročníky 2022)Odborná porota při práci

Nakonec zvítězila vína z Žernoseckého vinařstvíSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář