Železniční depozitář otevírá brány

0

Železniční depozitář, Národní technické muzeum, Chomutov, zrestaurované lokomotivy, kolejová vozidla, blog, region24


Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově zahájil novou návštěvnickou sezónu a představil nově zrestaurované lokomotivy, které rozšíří sbírku 100 unikátních kolejových vozidel.

Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově otevřel své brány veřejnosti, zahájil novou návštěvnickou sezónu a současně představil nově zrestaurované lokomotivy, které doplní unikátní sbírku kolejových vozidel.

Slavnostního zahájení se za Národní technické muzeum zhostil generální ředitel Karel Ksandr, akci přijeli podpořit náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu, kultury a památkové péče Jiří Řehák, vrchní ředitel sekce živého umění Ministerstva kultury Milan Němeček či senátor za Chomutovsko Přemysl Rabas.

V depozitáři si lze prohlédnout bezmála 100 kolejových vozidel nejrůznějších typů – od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 po vozidla nových trakcí o století novějších. K vidění jsou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny i vozidla relativně nedávno vyřazená z provozu.

Nově zrestaurovanými lokomotivami jsou: parní lokomotiva 464.102 „Ušatá“ z roku 1940, nákladní parní lokomotiva 411.019 „Conrad Vorlauf“ z roku 1873, tendrová parní lokomotiva 210.001 „Serényi“ z roku 1905 a akumulátorová lokomotiva Ringhoffer č. 2 z roku 1916.

V sobotu 6. dubna 2024, u příležitosti zahájení turistické sezóny v Žatci, se uskuteční první veřejná jízda vlaku v čele s parní lokomotivou 464.102  „Ušatá' z roku 1940. Vlak pojede po trase Ústí nad Labem–Teplice v Čechách–Bílina–Most–Chomutov–Žatec a zpět.Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář