Útulna v srdci lesa u Lobendavy

Útulna u Lobendavy je malebná chatka na Stezce Českem, uprostřed přírody. Nabízí jedinečný únik do poklidného prostředí daleko od shonu civilizace. Dodržování pravidel a respektování přírody zajistí zachování tohoto místa pro další generace.


Pokud jste milovníkem dobrodružství a hledáte klid a jedinečnou oázu uprostřed přírody, Útulna u Lobendavy je jedním z nejcennějších klenotů naší země, které byste měli navštívit. Tento malý koutek klidu najdete na žluté turistické značce, ukrytou přímo v lese na dálkové trase Stezka Českem, zdaň jako místo, kde můžete na chvilku uniknout před shonem civilizace.

Tato malebná dřevěná chatka je akurát dost velká, aby zde mohli přespat návštěvníci, kteří cestují daleko a potřebují chvilku odpočinout. Zde platí jednoduché pravidlo: Kdo přijde dřív, ten bydlí. Jednoduchost a přírodní charakter tohoto místa však vyžaduje dodržování určitých pravidel.

V útulně nenaleznete žádnou toaletu, takže je nutné umět se vypořádat s hygienou v přírodě. Návštěvníci jsou tedy zároveň vyzýváni, aby dodržovali pořádek, pohřbívali své osobní odpady a všechny odpadky si odnesli s sebou. Respektování těchto pravidel nám přeci pomůže uchovat jedinečný charakter tohoto místa pro budoucí generace.

Tato útulna leží jen kousek od hranic se Spolkovou republikou Německo, přibližně dva kilometry od nejsevernějšího bodu České republiky. Trasa k ní je vhodná pro všechny výletníky, kteří si chtějí užít krás přírody a rádi by našli úkryt daleko od shonu civilizace. Každý milovník přírody zde najde klid, který hledá.

Útulna u Lobendavy představuje dokonalou ukázku jednoduchého a poklidného života uprostřed přírody. Je to oáza klidu a ticha, která nabízí jedinečnou možnost úniku od rušného moderního světa a ideální místo pro ty, kdo touží po klidu a tichu, které nabízí jen nádherná česká příroda.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Ústí nad Labem

Hlavní zprávy