Nalezené si ponechal

LITOMĚŘICKO – Spravedlnosti neunikne…


Nalezené si ponechal LITOMĚŘICKO – Spravedlnosti neunikne…  Policistům ve Štětí se podařilo vypátrat a zadržet muže, který se dopustil nezákonného jednání tím, že si měl přisvojit nalezené věci, které ztratil chvíli před tím poškozený muž při pádu z bicyklu.
Sedmadvacetiletý místní mladík měl nalézt v nočních hodinách na ulici mobilní telefon, doklady a platební kartu. Mobilní telefon měl prodat a peníze užít pro svou potřebu. Prostřednictvím platební karty si měl opakovaně nakoupit zboží za bezmála 2 tisíce korun a poté ji zahodit.
Pravděpodobně si myslel, že když si nález ponechá, nikdo na to nepřijde. Opak byl pravdou. Policisté ze Štětí na základě operativního šetření mladíka vypátrali a podařilo se jim zajistit i odcizený mobilní telefon. Ve zkráceném přípravném řízení si mladík převzal sdělení podezření pro trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podezřelému muži hrozí v případě soudem uznané viny trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Nepoctivec, který si nález ponechá, musí počítat s tím, že se může dostat do křížku se zákonem. Může se dopustit trestného činu (přestupku) a to i v případě, že s nálezem nijak nedisponuje, ale odmítá jej vydat oprávněné osobě. Nalezenou věc je možné odevzdat na policii nebo úřad.
Lze jí také odevzdat anonymně a to prostřednictvím schránek důvěry. Ty jsou v každém městě či obci. 1. února 2023
nprap. Pavla Kofrová
KŘP Ústeckého kraje


weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby