Dny s Ústeckým kraje se pro letošek uzavřely na Děčínsku

V zasedacím sále děčínského magistrátu se uzavřela letošní série výjezdu vedení kraje za starosty jednotlivých okresů. Diskutovalo se o dopravních stavbách, budoucnosti odpadového hospodářství i pořizování územních plánů obcí. Dny s Ústeckým krajem budou pokračovat i v následujícím roce.


 „Chceme se obcím a městům přiblížit a ukázat, že jsme připraveni jim naslouchat a řešit jejich starosti a také že u nás jsou dveře vždy otevřené. Jako krajská samospráva chceme s obcemi spolupracovat na konstruktivních řešeních pro naše občany,“ řekl ke konceptu Dnů s Ústeckým krajem hejtman Jan Schiller. 

Tato setkání se odehrají vždy jednou za měsíc postupně ve všech okresech Ústeckého kraje. Hejtmana doprovodili členové Rady Ústeckého kraje Jiří Kulhánek, Lubomíra Mejstříková, Jiří Řehák, Iva Dvořáková, Jindra Zalabáková, Jan Růžička a Tomáš Rieger.

Po úvodní prezentaci plánů a vizí Ústeckého kraje měli starostky a starostové v diskuzi prostor zvednout témata, která je zajímají. Řeč byla např. o situaci v Národním parku České Švýcarsko a nespokojenosti starostů s přístupem správy NP k řešení kůrovcové kalamity či obnově návštěvnosti parku po požáru. Dotazy padaly i na budoucnost odpadového hospodářství po ukončení skládkování a aktualizacích územních plánů včetně digitalizace mapových podkladů. Vedení kraje doprovázeli také vedoucí odborů krajského úřadu, kteří na místě doplňovali konkrétní podrobnosti.

V příštím roce chce rada kraje navštívit všechny okresy opakovaně a vrátit se k nedořešeným záležitostem.

Zdroj: TZ Kr-Ustecky.cz

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 20.11.2023 12:160 +
 
Ústí nad Labem

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024