ZPRÁVY AKTUALITY Ústecký kraj

Labská stezka nabízí zdarma výlet na lodi Florentina!

Sezona v Litoměřicích začne 27. dubna, kdy 400 návštěvníků může zdarma využít výletní loď Florentina. Program zahrnuje odemykání Labské stezky pro cyklisty, symbolické dárky a produkty regionálních výrobců. Zábava zahrne i hudební vystoupení a dětské aktivity.

0

Dnes Ester Vohradská

Mrazy ohrožují kvetoucí stromy v kraji

Ovocnářství v ČR čelí výjimečně teplému období ovlivňujícímu kvetení stromů. Odborníci varují před posunutím časového rámce kvetení o zhruba 14 dní. Hrozba mrazu však znepokojuje ovocnáře, kteří sledují vývoj teplot. Sklizeň by se mohla posunout do srpna kvůli předčasnému kvetení.

0

Včera Miroslav Pucholt

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

0

Včera Lenka Hubingerová

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

0

Včera Lenka Hubingerová

Masové kácení stromů v Teplicích šokuje obyvatele

Obyvatelé Teplic byli překvapeni kácením stromů a keřů v Duchcovské ulici. Důvodem je rekonstrukce kanalizace a vodovodu, která vyžadovala odstranění 11 stromů a 400 m2 keřového porostu.

0

Včera Adam Wágner

Dominik Melcher zvítězil na Kovo Junior 2024 ve Žďáru nad Sázavou

Dominik Melcher ze SŠ stavební a strojní Teplice zvítězil v celostátní soutěži Kovo Junior 2024 – obráběč kovů, konané ve Žďáru nad Sázavou.

0

Před 3 dny Adam Wágner

Talenty mladých kadeřníků v soutěži Junior 2024

Na kadeřnické soutěži Junior 2024 se představily budoucí trendy účesů. Mladí kadeřníci prokázali mimořádnou kreativitu a talent. Nikola Vondrová získala ocenění za futuristický účes, akce zahrnovala i slet krásných čarodějnic.

0

Před 4 dny Ester Vohradská

Vysoké pokuty za ignorování blokového čištění

Nedodržování blokového čištění v jarní a podzimní sezoně může řidiče prodražit. Městské úřady ve Zlíně a Brně zvyšují poplatky za nadzvednutí auta, které je zaparkováno v oblasti připravené na čištění. Pokuty za toto přestoupení jsou nyní nejvyšší v zemi.

0

Před 6 dny Jiří Padevěd

Diamo propustí stovky zaměstnanců

Státní podnik Diamo oznámil plány na propuštění až 430 zaměstnanců a sloučení několika závodů. Tyto kroky by měly přinést roční úsporu 400-500 milionů Kč. Hlavní činností firmy zůstane provoz sanačních technologií a ochrana životního prostředí.

0

Před 6 dny Rebeka Schmidt

Diamant Expo zvýšil nájemné, peníze investuje do areálu

Město Louny získá větší částku za pronájem výstaviště, než dříve, díky nové smlouvě se společností Diamant Expo. Zvýšený příjem umožní městu investovat do údržby areálu. Město také získá více kontrolu nad parkem a možnost pronajmout jej dalším subjektům.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Železniční depozitář otevírá brány

Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově zahájil novou návštěvnickou sezónu a představil nově zrestaurované lokomotivy, které rozšíří sbírku 100 unikátních kolejových vozidel.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

Opouštěná škola se mění v zelený les

Chomutov přemění opuštěný školní areál na les. Projekt zahrnuje demolici budov, sanaci území a výsadbu stromů, celkové náklady činí 19 milionů korun, z nichž většinu pokryje dotace. Proces začne na podzim a potrvá pět let.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Pokus o vraždu kvůli živnostenskému listu

Případ bratrů z Litvínova ukazuje tragické následky malicherných sporů. Starší bratr slíbil pomoct mladšímu získat živnost, ale nesplnil slib. To vyústilo ve vzájemné konflikt, plné nenávisti napsaných ve zprávách a nakonec pokusu o vraždu.

0

Před 2 týdny Ester Vohradská
Ústí nad Labem