ZPRÁVY AKTUALITY Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Skvělý Beach Volejbalový Turnaj v Želevicích

V sobotu 20. července 2024 se v Želevicích uskuteční osmý ročník Beach volejbalového turnaje smíšených trojic. Přijďte si užít den plný sportu, dobrého jídla a osvěžení u řeky Ohře.

0

Dnes Miroslav Pucholt

TOP Květinové Ústí 2024: Šance na výhry v druhé polovině

Ústí nad Labem pořádá šestý ročník soutěže TOP Květinové Ústí 2024, kde obyvatelé do konce srpna ukazují své květinové výzdoby. Soutěž podporuje BAUHAUS a Globus Trmice.

0

Včera Adam Wágner

Osecké koupaliště uzavřeno kvůli nevyhovující kvalitě vody

Osecké koupaliště čelí problému s kvalitou vody, způsobenému sinicemi. Nyní hledá řešení včetně přechodu na kategorii „umělé koupaliště“, což by umožnilo chlorování vody, nebo aplikaci čistících bakterií.

0

Před 2 dny Adam Wágner

Zoopark oplakává tuleň Kaška: milovaná ikona nás opustila

V chomutovském zooparku byl uspán oblíbený tuleň Kašek kvůli vážným zdravotním problémům, které se zhoršily. Vedoucí zoologie Miroslav Brtnický uvedl, že Kašek už nebyl aktivní, nepřijímal potravu a měl problémy s oběhovým systémem.

0

Před 3 dny Jiřina Suchorová

Jezero Most - sportovní ráj s čistou vodou a psími plážemi

Jezero Most, blízko stejnojmenného města, nabízí čistou vodu, oblázkové pláže, zdarma parkování a vstup, moderní zázemí, sportoviště, cyklostezku a psí pláže.

0

Před týdnem Lenka Hubingerová

Hlavní tah Litoměřicemi uzavřen kvůli vodovodu. Řidiči jsou zmatení

Litoměřicích způsobila rekonstrukce vodovodu a kanalizace uzavření hlavní cesty centrem města, což vedlo k výrazným dopravním komplikacím a kritice načasování. Uzavírky budou trvat déle a objízdné trasy nejsou jasně vyznačené.

0

Před týdnem Ester Vohradská

Kolaps vyhlídkové plošiny. Policie obvinila dvě osoby

Policie obvinila jednu fyzickou a jednu právnickou osobu z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti v souvislosti s kolapsem vyhlídkové plošiny v Markvarticích na Děčínsku, který způsobil zranění osmi dětem a jejich praktikantovi.

0

Před týdnem Jiří Padevěd

QR Soutěž v Ústí láká k objevování města

V Ústí nad Labem probíhá soutěž s QR kódy a otázkami, která zve k prozkoumávání města. Účastníci si vyzvednou zápisovou skládačku s deseti lokalitami, kde najdou QR kódy.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu. Nejhorší situace byla v 01:00, když bylo bez elektřiny asi 35 tisíc domácností.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Hotové byty v Matiční ulici. Pomoc pro rodiče a ženy v krizi

Rekonstrukce bytového domu v Matiční ulici je dokončena. Vytvořeny byly tři krizové a nájemní byty, které pomohou osamělým rodičům a ženám v krizi. Projekt podpořil Ústecký kraj jedním milionem korun z celkových nákladů 4,2 milionu Kč.

0

Před 3 týdny Miroslav Pucholt

Ústí nad Labem získalo milionovou dotaci na prevenci kriminality

Město Ústí nad Labem získalo dotaci od Ministerstva vnitra ČR v celkové výši 1 145 000 Kč na dva projekty prevence kriminality.

0

Před 3 týdny Adam Wágner

Úspěch škol z Ústeckého kraje v digitálních kompetencích

Školy a učitelé z Ústeckého kraje dosáhli významných úspěchů v Národní soutěži škol v digitálních kompetencích 2024, která hodnotila mimo jiné certifikační zkoušky ECDL.

0

Před 3 týdny Michaela Prokopová
Ústí nad Labem