ZPRÁVY AKTUALITY Ústecký kraj

Hejtman na návštěvě Zdravotnického ústavu v Ústí nad Labem

Hejtman Jan Schiller spolu s radním pro zdravotnictví Radimem Laiblem navštívili imunologické pracoviště Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem. Průvodcem po laboratořích oddělení laboratorní imunologie jim byl vedoucí Centra imunologie a mikrobiologie Vlastimil Král.

0

Před 5 dny

SsangYong přináší vánoční dárek: zvýhodnění 40 000 Kč na model Torres!

Po úspěšném uvedení zbrusu nového modelu Torres s cenou již od 699 900 Kč, značka SsangYong nyní přichází s vánočním dárkem pro své zákazníky ve formě zvýhodnění 40 000 Kč na tento všestranný rodinný vůz.

0

Před týdnem

Dny s Ústeckým kraje se pro letošek uzavřely na Děčínsku

V zasedacím sále děčínského magistrátu se uzavřela letošní série výjezdu vedení kraje za starosty jednotlivých okresů. Diskutovalo se o dopravních stavbách, budoucnosti odpadového hospodářství i pořizování územních plánů obcí. Dny s Ústeckým krajem budou pokračovat i v následujícím roce.

0

Před týdnem

Pozvánka na semináře – Dotační programy pro podnikatele

Ústecký kraj vás zve na semináře, jejichž cílem je seznámit podnikatele v Ústeckém kraji s aktuálními Dotačními programy z Operačního programu Spravedlivá transformace.

0

Před 3 týdny

Sháníte stabilizované květiny? Vsaďte na věčné růže!

Květiny jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejvíce obdivovaných darů, které můžeme druhým lidem předat. Květiny nám vytvářejí okouzlující atmosféru a dodávají do našich domovů nezbytný nádech přírody a krásy. Sháníte stabilizované květiny, které vydrží až několik let? Vsaďte na věčné růže z e-shopu www.homedecorhome.cz!

0

Před 4 týdny

Ústecký kraj úspěšně dokončil projekt a získal poslední infrastrukturní dotaci z IROP 2014 - 2020

Poslední infrastrukturní projekt Ústeckého kraje z programového období 2014 – 2020 byl úspěšně dokončený nejen stavebně, ale také finančně.

0

Před 4 týdny

Dopravní infrastruktura pro Ústecký kraj: Jak je na tom v roce 2023 a co nás čeká?

V posledních letech se v České republice jakoby zdá, že na každém rohu se něco staví a vylepšuje. Ať už jde o novou budovu sloužící jako knihovna pro studenty, nebo zastávka s přístřeškem pro hromadnou dopravu. To samé platí i v případě silnic, a to skoro dvojnásob.

0

Před měsícem

Senátor Aschenbrenner: Společná kandidátka do eurovoleb je pro ODS špatný nápad, je to ideový oheň a voda

ODS, TOP 09 a KDU-ČSL jdou do voleb do Evropského parlamentu společně. A to přesto, že mají zjevně rozdílné pohledy na to, jak se má Evropská unie dál vyvíjet a jak přistupujeme k jednotlivým problémům, které ovlivňují náš život. Považuji to za zbytečný ústupek občanských demokratů dvěma menším stranám.

0

Před měsícem

Mutace BRCA genů mnohonásobně zvyšují riziko rakoviny prsu. Pomáhá preventivní operace

Rakovina prsu patří dlouhodobě k druhé nejčastější rakovině u žen. Ročně jí onemocní 7 000 z nich, téměř třetina nepřežije. Riziko vzniku tohoto zhoubného nádoru výrazně zvyšují BRCA geny. Pokud nefungují správně, hromadí se v buňkách chyby, které mohou vést právě ke vzniku rakoviny. U žen s vysokým rizikem se doporučuje preventivní mastektomie, tedy odstranění prsou.

0

Před měsícem

Rodinné dobrodružství v Ústí nad Labem: kam vyrazit s dětmi?

Výlety s dětmi jsou nezapomenutelnými zážitky v rodinném životě. Každý rodič si je chce užít co nejvíce. Děti totiž nebudou malé navždy a doba, kdy jsou děti vděčné za čas strávený s rodiči uteče jako voda. Co byste tak řekli na výlet do Ústí nad Labem?

0

Před měsícem

Němečtí studenti se zajímají o rozvoj a transformaci kraje

Na krajský úřad zavítali v doprovodu Vladana Hrušky, vedoucího katedry geografie na Přírodovědecké fakultě UJEP, studenti regionálního managementu a ekonomického rozvoje z německého Göttingenu. Čekala je zde přednáška o regionálním rozvoji Ústeckého kraje, aktuálně řešených tématech v této oblasti i o transformaci regionu.

0

Před měsícem

Nočním vlakem z Prahy do Bruselu. Nový spoj vyjede na konci března příštího roku se zastávkami v Ústí nad Labem a Děčíně

Až do Prahy prodlouží společnost European Sleeper od 25. března 2024 noční spojení mezi Bruselem, Amsterdamem a Berlínem. Firma to tento týden oznámila na svých webových stránkách, kde se zveřejnila i jízdní řád. Vlaky budou jezdit zatím třikrát týdně. Z Česka v neděli, úterý a ve čtvrtek. Z Belgie v pondělí, ve středu a v pátek. Cesta potrvá zhruba patnáct hodin a spoj bude stavět v Ústí nad Labem a Děčíně.

0

Před měsícem

Hasiči ze Stebna, Krásné Lípy, Košťan, Libouchce a Rumburku dostali novou techniku

Sobota pod Hazmburkem patřila hasičskému sportu. V Klapý se konalo sedmé kolo TFA ligy Severu. Při této slavnostní příležitosti předal hejtman Ústeckého kraje hasičům ze Stebna, Krásné Lípy, Košťan, Libouchce a Rumburku novou a moderní techniku. Ta hasičským jednotkám pomůže lépe reagovat na krizové situace a zefektivní jejich zásahy.

0

Před měsícem
Ústí nad Labem